Zatrudnienie Python Test Developera w miesiąc

Case study współtworzył/a
Justyna Cichocka
Employer Branding Specialist
Solwit SA

Solwit od 11 lat zajmuje się tworzeniem i testowaniem oprogramowania dla klientów z całego świata. Efekty ich pracy możecie spotkać w codziennym życiu. Zrobili m.in. oprogramowanie do pompy insulinowej, współtworzą system, który dba o bezpieczeństwo ruchu pociągów, a stworzona przez nich aplikacja pozwala sterować ciepłem w domu. Firma ma ponad 50 aktywnych projektów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Wyzwanie

Realizacja kampanii marketingu rekrutacyjnego na stanowisko Python/Angular 8+ Developer Mid.

Priorytetem było:

  • stworzenie dedykowanego landing page’a (podgląd: https://mr.beetalents.com/solwit-python-angular-developer/),
  • implementacja narzędzi analitycznych, jak pixel Facebooka, Google Analytics w celu zbierania jak największej liczby danych kampanii,
  • wyprodukowanie kompletu grafik promocyjnych,
  • stworzenie grup odbiorców na podstawie wewnętrznej bazy (jest ona generowana przez nasz ATS i na jej podstawie Facebook generuje grupę podobnych odbiorców tzn. najbardziej dopasowanych do tych z bazy).
Realizacja

Kampania została początkowo włączona w dwóch kanałach o najwyższej skuteczności czyli na Facebooku oraz LinkedIn. Najlepsze efekty przyniosła pierwsza platforma, jednak nie rezygnujemy z LinkedIn ze względu na specyfikę medium oraz bardzo dokładne opcje targetowania (po obecnym stanowisku, po pracy w konkretnej firmie lub wybranych umiejętnościach).

W tym przypadku marketing rekrutacyjny został wsparty testową kampanią remarketingową w Google Ads – grafiki w trzech formatach wyświetlały się wszystkim osobom, które miały kontakt z ogłoszeniem, tzn. odwiedziły landing page. Wyniki były na tyle dobre, że zdecydowaliśmy o włączeniu tego działania do standardowej kampanii.

Działania zostały dodatkowo wsparte ogłoszeniem na job boardzie oraz postami w specjalnych grupach na Facebooku.

4

tyle CV wygenerowała kampania

34tys.

tyle zasięgu wygenerowały wszystkie reklamy w ciagu miesiąca
Efekty

W ciągu miesiąca udało się nam pozyskać CV 4 kandydatów – zatrudniono jedną osobę, co daje konwersję na poziomie 25%! Co ciekawe, kandydat nie został zatrudniony na stanowisko z ogłoszenia, a na stanowisko Python Test Developera. Kampania wygenerowała ponad 34 000 zasięgu, a dzięki licznym grafikom mieliśmy ciągłą ekspozycję logo marki wśród możliwie najbardziej zainteresowanej grupy docelowej.

Najlepszym potwierdzeniem skuteczności naszych działań jest przedłużenie współpracy i praca na kolejnych rolach.

Koszty

Całościowy koszt kampanii to 7500 zł netto. W tej kwocie 2000 zł to budżet reklamowy, a pozostała kwota to realizacja kampanii m.in stworzenie dedykowanego landing page’a, grafik promocyjnych oraz zarządzania i optymalizacja reklam w celu uzyskania jak najlepszych wyników.

Przedłużenie kampanii (na to samo stanowisko lub inne) to koszt 3000 zł – z czego 2000 zł to budżet reklamowy, a pozostała kwota to koszt utrzymania i optymalizacji reklam.

Dowiedz się więcej o usłudze consultingu rekrutacyjnego
Dowiedz się więcej o usłudze RPO
Dowiedz się więcej o usłudze RF/SF
Dowiedz się więcej o usłudze szkoleń
Dowiedz się więcej o usłudze marketingu rekrutacyjnego

Chcesz wiedzieć więcej o zwiększaniu skuteczności działań rekrutacyjnych?