24 zatrudnienia w 10 miesięcy

Case study współtworzył/a
Aleksandra Wojdat
Recruitment Team Leader
Semantive

Semantive to software house świadczący profesjonalne usługi inżynierii oprogramowania specjalizujący się w rozwiązaniach cloudowych AWS oraz Azure. Semantive tworzą certyfikowani inżynierowie, którzy pracują w sposób zwinny, przywiązują dużą wagę do jakości kodu oraz cechują się wysokim poziomem komunikatywności. Są oni kluczowymi partnerami oraz konsultantami dla organizacji, z którymi współpracują.

Semantive zajął pierwsze miejsce w Polsce w rankingu Deloitte 2019 w kategorii Technology Fast 50 i nie zamierzają na tym poprzestać! Stopniowo powiększają portfolio swoich klientów i rozszerzają zakres swojej działalności.

Wyzwanie

Szybkie skalowanie Semantive przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości kandydatów i procesu rekrutacyjnego.

Hiring Plan:
Od września do grudnia 2021 – 12 osób
Od stycznia do lipca 2022 – 12 osób

Rekrutacja na role zarządzające:
Head of Growth & Head of Operations

Realizacja

Podczas 10 miesięcy współpracy zrealizowaliśmy 24 rekrutacje na role techniczne i nietechniczne takie jak m.in :

 • Python Cloud Developer (różnorodne seniority)
 • Full-Stack Developer
 • People & Office Specialist
 • DevOps
 • .NET Developer
 • Python Cloud Tech Lead
 • Delivery Manager
 • Head of Operations
 • HR Business Partner

Nasi rekruterzy – Filip Kaczmarek oraz Igor Ganowicz – dołączyli do Semantive, kiedy firma rozpoczynała skalowanie swojej działalności. Pierwsze wyzwania były skupione na rekrutacji i dzieliły się na dwa obszary:

 • zbudowanie sprawnie działającego zespołu People
 • konieczność samodzielnego prowadzenia rekrutacji technicznych.

Wyzwania te zaczęliśmy realizować szybko i skutecznie – pierwsze osoby na pokładzie Semantive pojawiły się już w październiku, a kolejne w listopadzie. Jako pierwsza dołączyła do zespołu osoba na stanowisko People & Office Specialist, następnie doświadczeni Cloud Engineerowie i DevOpsi, IT Recruiter, a wraz z początkiem roku 2022 – Recruitment Team Leader.

W naszych rękach był cały proces rekrutacyjny – od momentu zbierania wymagań odnośnie roli, poprzez pozyskanie kandydatów (sourcing, ogłoszenia), przez prowadzenie rozmów, umawianie spotkań z Hiring Managerami, aż do złożenia i negocjowania oferty. Oprócz tego, zajmowaliśmy się również m.in.:

 • wsparciem tworzenia procesu onboardingu (prowadzenie spotkań tematycznych – rekrutacja IT, sourcing oraz Buddy dla nowo dołączającego IT Recruitera – czyli dedykowana osoba, która wspiera nowych członków zespołu już od pierwszego dnia w pracy),
 • planowaniem i udoskonalaniem procesu rekrutacyjnego (ze szczególnym naciskiem na Candidate Experience),
 • zbieraniem danych z rynku,
 • tworzeniem benchmarków wynagrodzeń,
 • stworzeniem plików Q&A dotyczących kwestii rekrutacyjnych

Na dzień dzisiejszy, kontynuujemy realizację planu stabilnego powiększania zespołów technicznych, przy wsparciu nowego duetu rekrutacyjnego:- Radosława Smarslika oraz Dominiki Wnuk.

24

tyle osób zatrudniliśmy w trakcie 10 miesięcy współpracy z Semantive

Efekty

Dlaczego nam się udało i model RPO okazał się skuteczny?

Głównymi czynnikami, które wpłynęły na sukces projektu była znajomość branży IT, nieustająca komunikacja oparta na zrozumieniu potrzeb Semantive oraz ustalenie jasnych zasad współpracy, dzięki którym zamierzone cele mogły zostać spełnione. Podczas naszej pracy, kierowaliśmy się zrozumieniem potrzeb biznesowych, odpowiednim priorytetyzowaniem zadań oraz partnerską postawą, co pozwoliło nam zwiększyć zakres usługi z rekrutacji stricte technicznej do rekrutacji zespołu Back-Office, Sales, a nawet Head of Operations czy Head of Growth.

Kiedy rozpoczęliśmy naszą współpracę z Bee Talents wiedzieliśmy, że przed nami, Semantive, niełatwe zadanie jakim jest budowanie i skalowanie firmy. Filip oraz Igor z ramienia Bee Talents szybko poznali naszą firmę oraz wyzwania, by na tej podstawie działać na 100% swoich możliwości i pomóc nam w realizacji trudnych przedsięwzięć rekrutacyjnych. Efekt? Świetni specjaliści na pokładzie Semantive, wysoka motywacja chłopaków do jeszcze większej pracy ale przede wszystkim sprzyjająca atmosfera między nami.

Aleksandra Wojdat, Recruitment Team Leader w Semantive

Koszty
Dowiedz się więcej o usłudze consultingu rekrutacyjnego
Dowiedz się więcej o usłudze RPO
Dowiedz się więcej o usłudze RF/SF
Dowiedz się więcej o usłudze szkoleń
Dowiedz się więcej o usłudze marketingu rekrutacyjnego

Chcesz wiedzieć więcej o zwiększaniu skuteczności działań rekrutacyjnych?