12 CV i zatrudnienie React Native Specjalistki w 2 miesiące

Case study współtworzył/a
Wojciech Ogrodowczyk
Partner
Brains & Beards

Brains & Beards powstało w 2015 jako ucieleśnienie wizji dwóch nerdów na temat tego jak mogłoby wyglądać sprawne tworzenie aplikacji mobilnych i nowoczesne miejsce pracy. Miejsce, w którym nie tylko pracuje się z przyjemnością, ale też wciąż pogłębia swoją wiedzę, dzieli się nią z innymi, ale jednocześnie można czasem się odprężyć przy jakiejś grze i łatwo zachować balans między pracą, a codziennym życiem.

Wyzwanie

Przeprowadzenie kampanii na stanowisko Programist(k)a React Native i pozyskanie jak największej ilości wartościowych CV.

Priorytetem było:

  • stworzenie dedykowanego landing page’a, (podgląd pod tym linkiem).
  • implementacja narzędzi analitycznych, jak pixel Facebooka, Google Analytics w celu zbierania jak największej liczby danych o kampanii,
  • stworzenie kompletu grafik promocyjnych,
  • stworzenie grup odbiorców na podstawie wewnętrznej bazy (jest ona generowana przez nasz ATS i na jej podstawie Facebook generuje grupę podobnych odbiorców tzn. najbardziej dopasowanych do tych z bazy).
Realizacja

Kampania została przeprowadzona na trzech najpopularniejszych platformach reklamowych: Facebook i LinkedIn, które zostały wsparte remarketingiem w sieci Google.


Zdecydowanie najlepiej radziła sobie kampania na Facebooku, która opierała się na osobach podobnych do tych z list kontaktów z naszego ATS. Odkąd Facebook wymaga wyboru szczególnej kategorii podczas tworzenia reklamy z celem zatrudnienie (czyli np. z linkiem do oferty) otrzymujemy sygnały z zewnątrz, że wyniki kampanii są gorsze. Wynika to z dużych ograniczeń w targetowaniu grupy docelowej. My nie borykamy się z tym problemem, bo bazujemy na własnych listach kontaktów oraz rozbudowanych grupach niestandardowych.


Drugi wynik zapewniła kampania na LinkedIn, skierowana do osób pracujących na wybranym stanowisku i posiadające minimum 2 lata doświadczenia. Całość była wspierana remarketingiem w Google Ads.

12

tyle CV otrzymał klient w ciągu 2 miesięcy

1

zatrudnienie
Efekty

Kampania trwała dwa miesiące i łącznie udało się wygenerować 12 CV. Finalnie doszło również do zatrudnienia kandydatki, co świadczy o największym sukcesie kampanii.

Jako niewielka firma mamy niewiele zasobów do poświęcenia na aktywne szukanie nowych pracowników, a zwykłe ogłoszenia o pracę zdawały się nie trafiać do kandydatów, na jakich nam zależało. Oferta Bee Talents pozwoliła nam trafić do interesujących kandydatów bez poświęcania dużej ilości naszego czasu. Współpraca z nimi była szybka, konkretna i, co najważniejsze, zakończyła się sukcesem. Jedyne czego żałuję to, że nie odezwaliśmy się do nich wcześniej.

Jane Doe, HR Manager, Acme

Koszty

Całościowy koszt kampanii to 10500zł netto* (pierwsza kampania + przedłużenie). W tej kwocie 4000 zł to budżet reklamowy, a pozostały koszt to przygotowanie materiałów oraz spięcie analityki, włączenie kampanii, optymalizacja reklam oraz raportowanie wyników.


Ze względu na duże zaufanie naszych klientów i liczne przedłużenia kampanii marketingu rekrutacyjnego na nowe lub obecne role, stworzyliśmy atrakcyjny pakiet, który obejmuje 3 miesiące realizacji usługi (jego koszt to 16500 zł netto – w tym 7500 zł netto samego budżetu reklamowego). Jest to idealna opcja dla firm, którym zależy na regularnym pozyskiwaniu CV i budowaniu świadomości marki wśród wybranej grupy odbiorców.

*Na dzień dzisiejszy koszt kampanii marketingu rekrutacyjnego to 9000 zł netto – w tej kwocie budżet reklamowy wynosi 2500 zł.

Dowiedz się więcej o usłudze consultingu rekrutacyjnego
Dowiedz się więcej o usłudze RPO
Dowiedz się więcej o usłudze RF/SF
Dowiedz się więcej o usłudze szkoleń
Dowiedz się więcej o usłudze marketingu rekrutacyjnego

Chcesz wiedzieć więcej o zwiększaniu skuteczności działań rekrutacyjnych?