Marketing rekrutacyjny sposobem na budowanie świadomości marki

Case study współtworzył/a
Krzysztof Witczak
Software Engineering Manager
Global App Testing

Global App Testing chce odmienić sposób w jaki testuje się oprogramowanie, aby było to prostsze, wygodniejsze i szybsze niż kiedykolwiek! Aktualnie firma liczy 120 osób rozlokowanych głównie w Europie: mają biura w Londynie, Krakowie i Cluj. Prężnie się rozwijają i rekrutują na wielu frontach.

Wyzwanie

Realizacja kampanii marketingu rekrutacyjnego na stanowisko Remote Fullstack Ruby Developer.

Priorytetem było:

  • stworzenie dedykowanego landing page’a (podgląd: https://mr.beetalents.com/gat-fullstack-ruby-developer/),
  • implementacja narzędzi analitycznych, jak pixel Facebooka, konwersja
    w Google Ads i LinkedIn Ads oraz Google Analytics w celu zbierania jak największej liczby danych kampanii,
  • wyprodukowanie kompletu grafik promocyjnych,
  • stworzenie grup odbiorców na podstawie wewnętrznej bazy (jest ona generowana przez nasz ATS i na jej podstawie Facebook generuje grupę podobnych odbiorców tzn. najbardziej dopasowanych do tych z bazy)
  • nadanie dostępów do naszego ATS wybranym pracownikom GAT, tak by mieli podgląd w czasie rzeczywistym na spływające CV i mogli w dowolnym czasie skontaktować się z wybranymi kandydatami
Realizacja

Nasze działania trwały standardowo miesiąc. W tym czasie działaliśmy na najbardziej popularnych platformach reklamowych. Do naszych standardowych działań dołączyła kampania remarketingowa w Google Ads, która jest doskonałym wsparciem pozostałych kampanii.

Niestety, mimo spójnej komunikacji na linii reklama – landing page i ciągłej ekspozycji logo, ani w ciągu pierwszego, ani pierwszych dwóch tygodni, nie pojawiło się żadne CV. Było to stresujące, bo zdarza się bardzo rzadko, a to była nasza pierwsza kampania z tym Partnerem.

Wdrożyliśmy nowe grupy docelowe i grafiki, ale nawet mimo tego, że działania zostały dodatkowo wsparte ogłoszeniem na job boardzie oraz postami w dedykowanych grupach na Facebooku, nie udało się pozyskać żadnego CV.

35 000

tyle zasięgu wygenerowały wszystkie reklamy w ciagu miesiąca

Efekty

Kampania marketingu rekrutacyjnego, mimo że wygenerowała ponad 35 000 zasięgu, nie przełożyła się na pozyskanie CV kandydata. Zdecydowaliśmy się na spotkanie podsumowujące naszą współpracę z klientem, by krok po kroku przejść przez raport. Team Global App Testing zdecydował się na przedłużenie kampanii, wiedząc, jak duża wartość jest w działaniach brandingowych i jak trudno ocenić efekty po przeprowadzeniu zaledwie jednej kampanii.

W momencie pisania tego case study mamy już 4 CV kandydatów, a CTR-y na wszystkich platformach reklamowych są o kilka razy wyższe niż wcześniej. Ten przykład pokazuje, że zdarza się, że kandydat potrzebuje więcej kontaktów z reklamą niż zazwyczaj, by aplikować.

Koszty

Koszt pierwszej kampanii to 7500 zł* – z czego 2000 zł to budżet reklamowy. Przedłużenie kampanii (na to samo stanowisko lub inne, ale z zachowaniem tego samego szablonu landing page’a) to koszt 3000 zł – z czego 2000 zł to budżet reklamowy, a pozostała kwota to koszt utrzymania i optymalizacji reklam.

*Obecnie cena kampanii wynosi 9000 zł netto z czego 2500 zł to budżet reklamowy.

Dowiedz się więcej o usłudze consultingu rekrutacyjnego
Dowiedz się więcej o usłudze RPO
Dowiedz się więcej o usłudze RF/SF
Dowiedz się więcej o usłudze szkoleń
Dowiedz się więcej o usłudze marketingu rekrutacyjnego

Chcesz wiedzieć więcej o zwiększaniu skuteczności działań rekrutacyjnych?