Rekrutacja 18 specjalistów IT w pół roku?

Case study współtworzył/a
Marta Mikołajczyk
Talent Acquisition Partner
Codility

Codility tworzy doskonale znaną w świecie IT, platformę do testowania umiejętności programistycznych kandydatów. Z produktu  korzystają takie firmy jak Slack, Twitch, EA, Konami, Zalando, Intel czy BMW.

Sama organizacja zatrudnia ponad 170 osób w trzech lokalizacjach – Londynie, San Francisco i Warszawie. To właśnie zespół warszawskiego, głównego biura Codility, mieliśmy okazję wspierać przez 6 miesięcy współpracy.

Wyzwanie

Na początku 2019 roku, Codility stanęło przed wyzwaniem naprawdę szybkiego skalowania zespołu, co było spowodowane min. z tym, że po 10 latach bootstrapowania, firma zdecydowała się na pozyskanie inwestorów. Pod kątem rekrutacji oznaczało to:

  • Szybkie zatrudnianie kilkudziesięciu nowych osób do organizacji oraz otwarcie wielu nowych ról (Codilty od 09.2018 do 09.2019 zwiększyło swoje zatrudnienie o 83%!).
  • Potrzebę zoptymalizowania procesu rekrutacyjnego by zajmował jak najmniej czasu, a jednocześnie pozwalał możliwie najlepiej poznać kandydatów.
  • Wdrożenie Rekrutera Technicznego do organizacji.
Realizacja

Współpracowaliśmy przez 6 miesięcy w formie RPO (Recruitment Process Outsourcing). Oddelegowaliśmy jednego z naszych rekruterów by pracował wyłącznie na rzecz Codility, będąc częściowo fizycznie w biurze Partnera, a częściowo pracując zdalnie z Poznania.

Wspólnie uznaliśmy, że to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ pozwoli na znaczną intensyfikację działań niemalże z dnia na dzień – czas oczekiwania na usługę wyniósł około tydzień. Równie istotnym elementem był transfer wiedzy wynikający ze specjalizacji Bee Talents i doświadczenia z bardzo wieloma klientami oraz dostęp do wyspecjalizowanych narzędzi sourcingowych.

Nie bez znaczenia pozostawał też fakt, że przy dużej ilości rekrutacji RPO jest finansowo znacznie tańsze niż tradycyjna rekrutacja na Success Fee.

W ciągu pierwszych tygodni skupiliśmy się na:

  • Optymalizacji procesu rekrutacyjnego (pod kątem szybkości i trafności selekcji),
  • Konfiguracji systemu ATS – Lever by jak najlepiej służył zoptymalizowanym już procesom,
  • Przeszkoleniu Hiring Managerów w zakresie korzystania z systemu ATS oraz prowadzenia wywiadu behawioralnego.

Tak przygotowany proces pozwolił nam na przystąpienie do kolejnego etapu, czyli rekrutacji na role techniczne i powiązane – np. Agile Coach. W tym celu wykorzystywaliśmy zarówno środki inbound (strona kariera Codility i Bee Talents, ogłoszenia, reklamy płatne) jak i prowadziliśmy aktywne poszukiwania, w które zaangażowany był cały zespół rekruterów Bee Talents, wyposażony w narzędzia LinkedIn Recruitment Professional Services.

Ostatnim etapem współpracy było wsparcie przy wdrożeniu technicznym Marty, która pełni obecnie rolę Talent Acquisition Partnera w Codility.

6x

szybsze tempo zatrudniania niż średnio przy rekrutacji w modelu Success Fee

53%

niższe koszty współpracy niż w przypadku modelu Success Fee
Efekty
  • Zoptymalizowany i uniwersalny proces, który pozwolił na prowadzenie rekrutacji na dużą skalę.
  • Ponad 18 zatrudnionych osób z obszaru Tech, w tempie o 6x szybszym niż średnio przy rekrutacji na Success Fee.
  • Wdrożenie Marty (Talent Acquisition Partner), której szerokie doświadczenia w połączeniu z przekazaną wiedzą techniczną procentują w Codility do dziś! 🙂
  • Ograniczenie kosztów o minimum 53% względem klasycznej rekrutacji na Success Fee.

Dzięki tym działaniom organizacja mogła błyskawicznie zareagować na potrzebę intensywnego skalowania, przystosować do tego procesy rekrutacyjne i dać sobie czas na zatrudnienie i wdrożenie Rekruterów In-House, którzy ostatecznie przejęli proces nie tracąc przy tym tempa rozwoju.

Bee Talents pomogło nam zatrudnić masę developerów w wymagającym dla Codility czasie intensywnego skalowania organizacji. Byli elastyczni, wytrwali w swoich działaniach,  zawsze zaangażowani i można było na nich polegać w każdej sytuacji. Jeśli zależy Ci na rezultatach, nawet się nie zastanawiaj! Bee Talents jest świetną opcją dla Ciebie. Dobrą atmosferę dostaniesz gratis 🙂

Marta Mikołajczyk, Talent Acquisition Partner w Codility

Koszty
Dowiedz się więcej o usłudze consultingu rekrutacyjnego
Dowiedz się więcej o usłudze RPO
Dowiedz się więcej o usłudze RF/SF
Dowiedz się więcej o usłudze szkoleń
Dowiedz się więcej o usłudze marketingu rekrutacyjnego

Chcesz wiedzieć więcej o zwiększaniu skuteczności działań rekrutacyjnych?